10 Ocak 2015 Cumartesi

HAZIR BETON SANTRALİ HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

TÜRKİYE, hazır beton tanımı ile 1988 senesinde tanıştı. O sene yalnızca 1.5 milyon metreküp olan hazır beton imalatı aradan geçen 15 yılda sanki patlama yaptı. Artık yüksek katlı sitelerden apartmanlara, barajlardan metro tünellerine kadar en küçüğünden en büyüğüne bütün binaların yapımında hazır beton kullanılıyor. Türkiye İstatistik Müessesesi verilerine göre, 2013’ün Eylül-Ekim döneminde sektörün hazır beton üretimi bir evvelki seneye göre yüzde 8.3 oranında artış gösterdi. Ve 2013 senesinde hazır beton imalatı 100 milyon m3’ü geçti. Türkiye’nin potansiyeli göz önünde alındığında pazar hala boş sayılır.

Yeni konut projelerinin sayısı her geçen sene artıyor. Şehirsel dönüşüm projeleri ile yeni projelerin sayısının daha da artacağına net gözüyle bakılıyor. Yeni konut projelerinin yanı sıra İstanbul’da yapılan üçüncü boğaz köprüsü ve üçüncü hava limanı gibi dev projeler de hazır beton üretiminin artmasına yol açacak. Böylesi bir dönemde hazır beton tesisi kurarak karlı bir işe girmek olası. Sizin için bir hazır beton üretim tesisi nasıl kurulur diye araştırdık…
Hazır beton santrali kurmak için ilk olarak GSM (Gayri Sıhhi Kurum) ruhsatı almanız gerekiyor. Ruhsat alımı için danışmanlık şirketlerine müracaat edebilirsiniz.

KAPASİTENİN DOĞRU BELİRLENMESİ

Kuracağınız hazır beton santralinin kapasitesi de ehemmiyetli. Saatte 30, 45, 60, 100 veya 120 metreküp hazır beton imalat kapasitesine sahip, sabit hazır beton santrali veya mobil hazır beton santrallerinden birini seçebilirsiniz. İhtiyacınıza göre, saatte 30, 45, 60, 100 ve 120 metreküp imalat kapasitesine sahip hazır beton santrali firmamız tarafından üretilmektedir. Yıldız veya bunkerli olmak üzere iki tip santralden birini seçebilirsiniz. Saatte 30 metreküpten 360 metreküp kapasiteye kadar çıkabilen agrega bunkeri, talebe göre 2, 3, 4, 5 ve 6 bölmeli olarak üretilebiliyor. İsteğe bağlı olarak bunkere kapama ve borulama sistemi ile ısıtma yapılabiliyor. Karıcı, çimento siloları, otomasyon sistemi ve konveyör bantlar da sabit hazır beton santrallerinin olmazsa olmazlarından.

Yeni jenerasyon mobil hazır beton santrallerinde 30 ile 120 metreküp arasında değişik kapasitelere sahip altı tip santral var. 18.5 Kw’dan 2×55 Kw’ya kadar farklı motorlara sahip mobil hazır beton santrallerinde de karıcı ile agrega, çimento, su ve katkı kantarı, agrega tartım konveyörü, stoklama bunkeri ve silo gibi gereçler bulunuyor. Kapasitesine göre sekiz saat ile üç gün arasında şantiyelere de kurulabilen mobil hazır beton santralleri, daha düşük nakliye ve altyapı gideri gibi avantajlara sahip.

BETON SANTRALİ KURMANIN FİYATI

Sabit veya mobil yeni bir hazır beton santrali kurmanın maliyeti; kapasitesi, yaş ve kuru karışım olmasına göre değişiyor. Bir hazır beton santralinin maliyeti, kapasitesine göre 100 bin ile 500 bin euro arasında değişebiliyor. Bütün firmalar genellikle anahtar teslimi kuruluş kuruyor.

Ayrıca firmamız hazır beton santrali kurulum ve montajdan hiçbir ücret talep etmemektedir. Geniş servis ağımızla her türlü müdahale garantimiz vardır…

3 yorum:

  1. Teşekkürler güzel bir paylaşım..

    YanıtlaSil
  2. benimle iletişime geçermisiniz lütfen ? Şimdiden teşekkürler..

    YanıtlaSil
  3. paylaşım için teşekkürler..

    YanıtlaSil